Chyba wszyscy kochamy pizzę. Jednak pizza pizzy nierówna. Jak zrobić taką, która zachwyci nasze receptory smakowe?
Podczas Dnia Babci pięcioletnia Sara wyśpiewuje: „U babci jest słodko, świat pachnie szarlotką”. Siedząca na widowni Elżbieta uśmiecha się do wnuczki: „Pachnieć, pachnie. Ale co najwyżej kurczakiem na słodko-kwaśno” - z okazji Dnia Babci przypominamy tekst Agaty Puścikowskiej.
Wbrew powszechnemu przekonaniu karp stał się obowiązkową wigilijną potrawą dopiero kilkadziesiąt lat temu. Choć obecny na świątecznym stole jest już od kilku wieków.
Jakiś czas temu zwróciłam się z prośbą do czytelników mojej rubryki o przesyłanie przepisów na dania świąteczne, które przekazywane są w rodzinach z pokolenia na pokolenie.
Młodzież z kilku krajów uczestnicząca w Gdańsku we franciszkańskim projekcie edukacyjnym postanowiła przekazać dar osobom potrzebującym. Wspólnie upieczone pierniczki trafiły już m.in. do ośrodków dla uchodźców w Polsce.
Tradycję wypiekania i obdarowywania bliskich piernikowymi jeżami czas zacząć. Za pięć lat mają szanse stać się skarbem regionu.
Czy można połączyć Pismo Święte z gotowaniem? Nowa książka „Biblia od kuchni” o. Adama Szustaka i Karola Okrasy pokazuje, że ma to głęboki sens.
Pieczemy pierniki z s. Anielą Garecką, mistrzynią kuchni. Salwatorianka podaje czytelnikom "Gościa" przepis i kilka cennych rad.
Ostra papryka to składnik wielu dań w różnych kulturach. Przyprawa daje specyficzne wrażenia, bo smakuje przede wszystkim… bólem. Jej jedzenie jednak sprawia ludziom przyjemność. Dlaczego tak jest?
Są mleczne, pyszne i zachęcają do... pielgrzymowania jakubowego.