O elegancji w polityce i dawaniu świadectwa z Markiem Lasotą, kandydatem na prezydenta Krakowa, rozmawia Piotr Legutko
W ramach Kongresu Eucharystycznego, 9 czerwca, 10 osób podzieli się swoim doświadczeniem wiary w 9 kościołach Krakowa. Do tej misji posłał ich na Skałce nuncjusz apostolski w Polsce.
Swoisty pomnik. Miłośnicy Krakowa pragną, by do 2018 r., do stulecia odzyskania niepodległości, wyeksponowano należycie walory wciąż niedocenianego budownictwa krakowskiego okresu międzywojennego.
Po raz kolejny z Funduszu Miłosierdzia działającego przy kościele rektoralnym w Krakowie-Łagiewnikach sfinansowano wsparcie dla osób bezdomnych - podopiecznych Dzieła Pomocy św. Ojca Pio. 4 stycznia zawieziono im 150 porcji ciepłego bigosu.
Po covidowej przerwie uczestnicy Konkursu Szopek Krakowskich znów ustawili dziś swoje dzieła na stopniach postumentu pomnika Adama Mickiewicza na Rynku Głównym.
W miejscu symbolicznego pogrzebu najsłynniejszego polskiego rycerza Zawiszy Czarnego – w klasztorze franciszkanów w Krakowie - odsłonięto zrekonstruowaną tablicę jemu poświęconą. W niedzielnej uroczystości (16 września) wzięli udział m.in. rycerze i harcerze z Czarnej Trzynastki Krakowskiej (Szczep Harcerski im. Zawiszy Czarnego).
Ostatnie badania georadarowe pozwoliły zajrzeć do nieznanych krypt pod posadzką kościoła w Poniszowicach. Z pewnością zabytkowa świątynia ma jeszcze niejedną tajemnicę...
„Panie, przenikasz i znasz mnie, Ty wiesz, kiedy siadam i wstaję Z daleka przenikasz moje zamysły […].” Psalm 139
W dawnym krakowskim Arsenale miejskim będzie można oglądać od 7 kwietnia 350 najcenniejszych dzieł wybranych ze zbiorów Czartoryskich. To pierwszy taki pokaz w Krakowie od czasu, gdy 7 lat temu rozpoczął się remont Muzeum Książąt Czartoryskich.
110. rocznicę śmierci autora "Wesela" i witrażu "Bóg Ojciec" uczczą pod Wawelem kilkudziesięcioma wydarzeniami artystycznymi, wystawienniczymi i naukowymi.