W nagrodę... odcisk własnych stóp

Czescy piłkarze, którzy wchodzą do elitarnego "Klubu 100" zrzeszającego strzelców co najmniej 100 bramek w rozgrywkach o mistrzostwo kraju są honorowani w nietypowy sposób. Nagrodą jest tablica, na której widnieją ślady ich odciśniętych bosych stóp.

Jako ostatni dołączył do grona David Lafata z Jablonca. 30-letni zawodnik w "Klubie 100" jest od kilku dni, gdy w spotkaniu 15. kolejki z Libercem (2:2) strzelił bramkę w 37. minucie. Był to jednocześnie jego 17. gol w sezonie. Lafata jest liderem rankingu najskuteczniejszych piłkarzy ligi czeskiej.

Duplikat odlewu trafia do sponsora rozgrywek i reprezentacji - jednego z czołowych czeskich browarów. Wręczeniu pamiątki piłkarzowi towarzyszy uroczystość organizowana przez macierzysty klub.

W polskiej ekstraklasie liderem elitarnego klubu jest Ernest Pohl, który zdobył 186 goli. Spośród czynnych piłkarzy najwyżej na liście wszech czasów znajduje się 37-letni Tomasz Frankowski, który ma na koncie 156 bramek.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Rozpocznij korzystanie