Rusza "Biblicum Śląskie"

Komunikat arcybiskupa Wiktora Skworca o inauguracji działalności Multimedialnego Studium Formacji Biblijnej „Biblicum Śląskie”.

Szczegółowe informacje

Drodzy Diecezjanie!

W związku ze zbliżającym się Rokiem Wiary – ogłoszonym przez papieża Benedykta XVI – jesteśmy wezwani, by odnowić korzenie naszej duchowości, modlitwy i formacji intelektualnej. Winniśmy pochylić się nad Pismem Świętym, które uczy „mądrości wiodącej ku zbawieniu przez wiarę w Jezusie Chrystusie" (2 Tm 3,15).

Wszystkich, którzy pragną poznawać Jezusa Chrystusa i kształtować swoje życie według słowa Bożego, zapraszam do włączenia się w Multimedialne Studium Formacji Biblijnej „Biblicum Śląskie", które rozpocznie swoją działalność w Niedzielę Biblijną, tj. 22 kwietnia bieżącego roku. „Biblicum Śląskie" będzie obejmowało cotygodniowe wykłady radiowe, przygotowane przez śląskich biblistów i prezentowane w „Radiu eM" oraz na specjalnie utworzonej stronie internetowej. Ponadto, aby umożliwić prowadzenie formacji biblijnej we wspólnotach parafialnych, na łamach „Gościa Niedzielnego" ukazywać się będzie comiesięczna wkładka z materiałami duszpasterskimi. Multimedialne Studium Formacji Biblijnej uruchomi także Pasmo Interaktywne, w ramach którego – po każdym wyemitowanym i opublikowanym na stronie internetowej wykładzie – będzie możliwość zadawania prelegentowi pytań (w radio i w internecie) i uzyskiwania dodatkowych wyjaśnień.

Zapraszam wszystkich Diecezjan należących do różnych stowarzyszeń i ruchów katolickich oraz członków Parafialnych Rad Duszpasterskich, parafialnych Oddziałów Caritas, Akcji Katolickiej, nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej, młodych z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Ruchu Światło-Życie, lektorów oraz całe rodziny, do skorzystania z tej możliwości pogłębionego poznania Pisma Świętego. Wszystkich chętnych zapraszam do zapisania się do grona słuchaczy. Szczegółowe informacje o działalności Studium Biblijnego będzie można znaleźć w katowickim „Gościu Niedzielnym", na falach „Radia eM" oraz na stronie internetowej: www.biblicum.pl.

Bracia i Siostry! Drodzy Diecezjanie!

Wyrażam nadzieję, że głębsze poznanie Pisma Świętego przybliży Was do Chrystusa i doda odwagi w głoszeniu Ewangelii. Niech zbliżający się Rok Wiary odrodzi nas duchowo, wzmocni fundamenty naszej więzi z Jezusem, obecnym we wspólnocie Kościoła i rozwinie naszą ewangeliczną pobożność. Wszystkim słuchaczom Multimedialnego Studium Formacji Biblijnej „Biblicum Śląskie" życzę wytrwałości i radości, płynącej ze spotkania ze słowem Bożym. W tej myśli udzielam pasterskiego błogosławieństwa!

+ Wiktor Skworc
ARCYBISKUP METROPOLITA
KATOWICKI

Katowice, 2012-04-12


BIBLICUM ŚLĄSKIE – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

  • Strona internetowa: www.biblicum.pl (zostanie uruchomiona w sobotę 21 kwietnia wieczorem)

  • Audycje w Radiu eM (107,6 FM, można słuchać także w Internecie)

- Wykład Inauguracyjny:
Ks. prof. dr hab. Józef Kozyra – niedziela 22.04.2012, godz. 13:10
;

- Audycje z wykładami – każdy poniedziałek o godz. 13:00; retransmisja – każdy piątek o godz. 13:00

  • Wkładka z materiałami duszpasterskimi do „Gościa Niedzielnego”: każdy ostatni numer danego miesiąca

  • Kwartalnik „Biblicum Śląskie”: publikacja nowego numeru – co trzy miesiące

Mówi ks. Adam Sekściński, koordynator Multimedialnego Studium Formacji Biblijnej „Biblicum Śląskie”

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Rozpocznij korzystanie