Co z tą ligą?

A może przede wszystkim: co z tą Polonią?

W najnowszym numerze tygodnika "Piłka Nożna" poza artykułami podsumowującymi polsko-ukraińskie Euro 2012, sporo miejsca poświęcono polskiej lidze, która rozpocznie rozgrywki 17 sierpnia.

Większość drużyn rodzimej T-Mobile Ekstraklasy wróciła już do treningów. Szczególnie intensywnie przygotowują się nasi pucharowicze, o których pisaliśmy niedawno tutaj. Warto jednak zwrócić także uwagę na dwa zespoły, które w sezonie 2011/2012 niczego nie osiągnęły, a ambicje miały spore. Mowa o Wiśle Kraków i Polonii Warszawa.

Ta pierwsza, jak co roku mająca mistrzowskie ambicje, miniony sezon zakończyła na rozczarowującej, siódmej pozycji. Obecnie trwa przebudowa drużyny przez trenera Michała Probierza, który "ponoć wciąż jest brany pod uwagę jako kandydat na selekcjonera reprezentacji Polski" – pisze Zbigniew Mucha w artykule "Mieszanie Wisły".

Póki co, Probierz próbuje poukładać Wisłę, pozbywając się ze składu ściągniętych rok wcześniej obcokrajowców, którym nie udało się awansować do Ligi Mistrzów, a których pensje i kontrakty mocno obciążają klubowy budżet. Odszedł także niepokorny Patryk Małecki. W nowym sezonie zobaczymy go w barwach tureckiego Eskişehirsporu Kulübü.

Jeszcze ciekawiej jest w stołecznej Polonii, gdzie trwa prawdziwa wyprzedaż. Józef Wojciechowski – prezes warszawskiej drużyny i właściciel przedsiębiorstwa J.W. Construction – postanowił wycofać się ze sponsorowania drużyny, która miała awansować do europejskich pucharów, a zajęła w lidze dopiero szóste miejsce.

Winą za taki stan rzeczy prezes "obarczył leniwych piłkarzy i polskich trenerów nieudaczników" – przypomina Piotr Wojciechowski w tekście "Układ ekstremalny".

Właściciel Polonii Warszawa sprzedaje nie tylko poszczególnych graczy Czarnych Koszul (odeszli już m.in. Trałka, Sadlok, Bruno, Jež, Sikorski, czy Šultes), ale planuje także sprzedać licencję na grę w ekstraklasie. Spekuluje się, że może ją kupić GKS Katowice.

Więcej na temat polskich ligowców w najnowszym numerze tygodnika "Piłka Nożna", który dziś trafił do kiosków.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Rozpocznij korzystanie