Awans Legii, klęska Ruchu, pyrrusowy Lech

Piłkarze Legii - po zwycięstwie w Warszawie nad austriackim SV Ried 3:1 - awansowali wczoraj do czwartej rundy kwalifikacji Ligi Europejskiej. Z dalszych gier odpadły natomiast Lech Poznań i Ruch Chorzów.

Warszawski zespół uległ przed tygodniem SV Ried 1:2, ale w rewanżu prowadził już 3:0 (gola Marka Saganowskiego i Serbów Miroslava Radovica i Danijela Ljuboja). Po czerwonej kartce dla chorwackiego pomocnika Legii Ivicy Vrdoljaka goście ruszyli do ataków, jednak stać ich było tylko na zdobycie honorowej bramki.

Emocji nie było w przypadku pozostałych polskich drużyn. Lech, który w pierwszym meczu uległ na wyjeździe AIK Sztokholm 0:3, w rewanżu wygrał w Poznaniu tylko 1:0 (trafienie Mateusz Możdżeń).

Najgorzej spisał się chorzowski Ruch. Podopieczni trenera Tomasza Fornalika po raz drugi ulegli Viktorii Pilzno. Najpierw u siebie przegrali 0:2, a w rewanżu w Czechach aż 0:5.

Oprócz Legii w czwartej rundzie kwalifikacji LE, po odpadnięciu w eliminacjach Ligi Mistrzów, wystąpi Śląsk Wrocław. Losowanie par już dziś. Poniżej gole z meczu stołecznej drużyny z SV Ried:

ORFTV10 Europa League Quali 3. Runde 2012/13 Rückspiel: Legia Warszawa - SV Ried 3:1 ORF Eins HD

«« | « | 1 | » | »»

Rozpocznij korzystanie

Reklama

Reklama

Reklama