Piłkarskie sushi

Norweski klub piłkarski Bodoe/Glimt przed meczem w najbliższą niedzielę zaprezentuje na sztucznej murawie stadionu swoje logo ułożone z sushi. Potrawa o powierzchni 25 metrów kwadratowych będzie poczęstunkiem dla kibiców.

"To największe +piłkarskie+ sushi na świecie będzie smakowitym efektem specjalnym przed meczem. Będzie też naszym pierwszym sukcesem finansowym w tym sezonie ponieważ zaraz po ukazaniu się informacji o tej inicjatywie sprzedaliśmy aż pięć tysięcy biletów, a w tym roku na żaden mecz nie udało nam się sprzedać powyżej trzech tysięcy" - powiedział dyrektor handlowy klubu Fredrik Persson.

Podkreślił: 25 metrów kwadratowych to naprawdę dużo i dla nikogo nie zabraknie. Nad potrawą będzie pracować 12 kucharzy, a 160 kelnerów najpierw ułoży na trawie mozaikę z sushi, a później będzie roznosić porcje na trybunach. Będą na nich również obecni przedstawiciele księgi rekordów Guinnessa, aby zatwierdzić nowy rekord świata".

Powstały w 1916 roku Bodoe/Glimt gra obecnie w drugiej lidze tzw. Adeccoligaen, a w przypadku wygrania w niedzielę meczu z Hoenefoss znacznie wzrosną jego szanse na awans do najwyższej ligi - Tippeligaen. Grając w niej, klub trzy razy zdobywał wicemistrzostwo kraju w latach 1977, 1993 i 2002.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Rozpocznij korzystanie