Pallotyńskie Spotkanie Młodych

24-28 sierpnia. Na finał organizatorzy zaprosili m. in. Wyrwanych z niewoli, czy Chustiego (dawni Stróże Poranka).

Kiedy: 24-28 sierpnia 2015. 
Gdzie: Ołtarzew
Szczegóły: psm.pallotyni.pl i na profilu FB

Tegoroczne, dziewiąte, Pallotyńskie Spotkanie Młodych będzie przebiegać pod hasłem: „Miłość! Ale jak?!”. Organizatorzy wybrali to hasło z prostego powodu: coraz częściej w obecnej modzie kulturowo-społecznej (niestety wśród młodych ludzi) miłość jest sprowadzana do czysto egoistycznego przeżywania własnych potrzeb. Nie ma więc mowy o relacji miłości, bo do tego konieczna jest wolność. Dla człowieka, który uważa się za wierzącego Jezus także w tych sprawach powinien być ważny. Jak kochać, jak prawdziwie kochać? Jak zachować czystość serca, ciała i umysłu? Odpowiedzi na te pytania można będzie znaleźć właśnie na Palotyńskim Spotkaniu Młodych.
Od poniedziałku do czwartku będą prowadzone specjalistyczne warsztaty tematyczne: treningu pamięci i kreatywności, komunikacji interpersonalnej - to już tradycja, muzyczne - to również tradycja, medialne – także tradycyjnie, animacji dobrej zabawy, tańca religijnego, kurs ceremoniarza - to też tradycja, rekolekcje ewangelizacyjne
Finał odbędzie się 28 i 29 sierpnia. Całość warsztatów będzie oczywiście nastawiona na nabywanie czy pogłębianie umiejętności lub zainteresowań, jednak bardzo ważne w tym czasie będą chwile wspólnej modlitwy czy rekreacji. Na sam finał organizatorzy zaprosili m. in. Wyrwanych z niewoli, czy Chustiego (dawni Stróże Poranka). Pojawi się również bp Grzegorz Ryś. Będzie także możliwość spotkań indywidualnych z księżmi czy siostrami, którzy pomagają rozeznać powołania i wiele innych inicjatyw. Dzięki pomocy mediów (internetowe radio ewangelizacyjne – nowohuckie.pl i telewizja internetowa Dobre Media) PSM 2015 będzie dostępny dla każdego. Spotkanie będzie przebiegać w pewnym sensie także jako etap przygotowań do ŚDM 2016.
 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Rozpocznij korzystanie