Szczecin modli się w intencji obrońców krzyża

Z racji na przykre dla ludzi wierzących wydarzenia, które miały miejsce przy krzyżu przed Pałacem Prezydenckim abp Dzięga poprosił o dodatkową modlitwę w niedzielę po każdej mszy św. Obrońcom krzyża towarzyszono modlitwą również wczoraj. Mszę św. w intencji ofiar katastrofy i obrony krzyża smoleńskiego zaplanowano także dzisiaj.

Metropolita szczecińsko-kamieński napisał w liście do duszpasterzy m.in.:

„Z racji na niedopuszczalne manipulacje znakiem Krzyża, które się tam dokonywały, dla przeproszenia Pana Boga za publiczne lekceważenie świętego znaku Chrystusa, obelgi pod adresem osób modlących się, a nawet bluźnierstwa przeciwko Bogu, dla uproszenia naszej Ojczyźnie łaski duchowego Pokoju w Jezusie Chrystusie, w duchowej łączności ze wszystkimi pielgrzymami idącymi na Jasną Górę, w przededniu 90. Rocznicy „Cudu nad Wisłą” proszę, aby w czasie każdej Mszy Świętej w niedzielę, 8 sierpnia br., przed końcowym błogosławieństwem odmówić trzykrotnie „Któryś za nas cierpiał rany...” oraz „I Ty, któraś współcierpiała...” albo odśpiewać „Suplikacje”.

Na stronie internetowej diecezji możemy przeczytać,  że w dniu wczorajszym z inicjatywy wiernych, za zgodą i błogosławieństwem metropolity, odbyło się czuwanie modlitewne w intencji duchowej ochrony i wsparcia dla wszystkich, którzy trwają w modlitwie przy krzyżu w Warszawie na placu przed Pałacem Prezydenckim oraz w intencji ekspiacyjnej za bluźnierstwa ze strony osób i grup agresywnych.
 
Dzisiaj wieczorem abp Dzięga odprawi Mszę św. w intencji prezydenta Lecha Kaczyńskiego i wszystkich ofiar katastrofy, a także w intencji ochrony krzyża smoleńskiego w Warszawie oraz umocnienia ducha narodu polskiego. Msza zakończy się apelem w jedności duchowej z obrońcami Krzyża i pielgrzymami podążającymi na Jasną Górę.
«« | « | 1 | » | »»
 • teresa
  10.08.2010 11:23
  Jesli biskupom odbija, to co chcieć od zwykłych ludzi...
 • radix.blog.onet
  10.08.2010 12:15
  Nie ma zgody na ateistyczny terror i nietolerancję!
 • Mark
  10.08.2010 15:24
  Jetem zwolennikiem przeniesienia tzw. "krzyża smoleńskiego" do kościoła św. Anny. Ale to co wczoraj usłyszałem z ust pikietujących: "precz z krzyżami" musi nas zmobilizować do obrony tego świętego znaku i symbolu. Rzeczywiście znieważa się Boga. A dziś SLD planuje swoją bzdurną agitację ws. laickości państwa. Katolicy, chrześcijanie zarówno konserwatywni, liberalni i wszyscy ludzie dobrej woli powinni bronić Krzyża!
 • Ardus
  12.08.2010 14:28
  Jestem chrześcijaninem zasmuconym tym, że krzyż stał się narzędziem walki polityczno-społecznej. Tytuł "Szczecin modli się w intencji obrońców krzyża" jest nadużyciem. Jako rodowity szczecinianin, pragnę oświadczyć, że nie cały Szczecin, a nawet sądząc po opiniach, które do nas docierają, powiedziałbym niewielki odsetek szczecinian. Może warto posłuchać abp Nycza i bp Budzika, którzy zwrócili się z apelem do tzw."obrońców krzyża" aby umożliwić przeniesienie go do kościoła pw. św. Anny i skończyć z tą farsą, która nie służy, ani Bogu, ani Polakom.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Rozpocznij korzystanie