XXII Olsztyńskie Spotkania Teatralne

12 spektakli zrealizowanych przez polskie teatry, prezentujących różne formy, od teatru słowa, poprzez pantomimę aż do opery, zobaczy publiczność podczas XXII Olsztyńskich Spotkań Teatralnych. Przegląd odbędzie się w dniach od 15 do 22 marca.

"Teatr im. Jaracza jako gospodarz spotkań przywiązuje ogromną rolę do tego teatralnego tygodnia. Mieszkańcy Olsztyna i regionu, którzy nie mogą wybrać się do teatrów w Warszawie, Poznaniu czy Krakowie będą mieli możliwość obejrzenia właśnie w Olsztynie najciekawszych spektakli zrealizowanych w Polsce" - powiedział podczas konferencji prasowej w środę dyrektor olsztyńskiego teatru Janusz Kijowski.

Podkreślił, że podczas tegorocznych spotkań widzowie będą mogli obejrzeć różne formy i gatunki teatralne.

"Oprócz teatru słowa, który publiczność zna, bo taką formę prezentuje Teatr w Olsztynie, będą mogli zobaczyć spektakle teatru ruchu, pantomimy, ale także wielkie muzyczne dzieło - operę"- podkreślił.

Spotkania rozpoczną się 15 marca spektaklem "Czerwona droga do Sabaiby" Oskara Liery w wykonaniu olsztyńskich aktorów. W kolejnych dniach widzowie obejrzą monodram Marcina Zarzecznego "Zwierzenia bezrobotnego aktora", "Szatnię" - przedstawienie Wrocławskiego Teatru Pantomimy, "Amatorki" według prozy Elfriede Jelinek w wykonaniu aktorów Teatru Wybrzeże z Gdańska. Teatr Stu z Krakowa zaprezentuje sztukę "Wielki John Barrymore", a Teatr Dada von Bzdueloew z Gdańska wystawi spektakl "Zagraj to, czyli 17 tańców o czymś".

Sztukę "Danuta W." pokaże Teatr Polonia z Warszawy, Polski Teatr Tańca z Poznania zaprezentuje spektakl o życiu kobiety od narodzin aż do jej 40 urodzin pt. "Czterdzieści". Twórcy spektaklu "Piszczyk" wystawionego przez Teatr Polski z Poznania wskrzeszają postać obywatela konformisty. Sztuka "Trzej muszkieterowie" Teatru Łaźnia Nowa z Krakowa to adaptacja powieści Aleksandra Dumasa.

Olsztyńscy widzowie będą mieć także możliwość obejrzenia opery "Don Carlos przygotowanej przez Operę Śląską, a Teatr Kana ze Szczecina wspólnie z Teatrem Krepsko z Pragi pokaże w Olsztynie spektakl "Hotel Misery Deluxe", przedstawienie bez słów, oparte na ruchu i układach choreograficznych.

Przegląd zakończy się 22 marca Galą Teatralną z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Publiczność pozna na niej wyniki plebiscytu na najlepszą Teatralną Kreację Roku. Do tej nagrody nominowanych jest pięciu olsztyńskich aktorów, którzy grali w ubiegłorocznych przedstawieniach w Teatrze im. Jaracza.

Przedstawienia XXII Olsztyńskich Spotkań Teatralnych będą wystawione na trzech scenach w odrestaurowanym Teatrze im. Jaracza. Przez ostatnie dwa lata, gdy placówka przechodziła modernizację, sztuki były grane gościnnie w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych oraz w pawilonie przy ul. Pstrowskiego.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| TEATR

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Rozpocznij korzystanie