Startuje "Teatralna Karuzela"

Spektakl łódzkiego Teatru Pinokio "Wielkie pytanie" w reż. Marcina Jarnuszkiewicza zainauguruje w środę V Międzynarodowy Festiwal Teatralna Karuzela "Myślę#Czuję" w Łodzi. W programie obok spektakli znajdą się m.in. warsztaty i działania animacyjne w parkach.

Jak poinformowała PAP kierownik produkcji i promocji Teatru Pinokio Małgorzata Loeffler, wszystkie imprezy w ramach festiwalu są adresowane do dzieci i młodzieży i przygotowane z myślą o nich.

W części edukacyjnej pod hasłem "Myślę#Czuję" zaplanowano cykl warsztatów z udziałem m.in. twórcy Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści Michała Malinowskiego, scenografki Martyny Dworakowskiej czy plastyczki Katarzyny Derkacz-Gajewskiej.

W ciągu ośmiu festiwalowych dni najmłodsi widzowie zobaczyć będą mogli m.in. włoską produkcję "Malowany ogród" Compagnii TPO, a także spektakle "Błękitna planeta" Teatru Miniatura z Gdańska, "Całe królestwo króla" Teatru Animacji z Poznania, "Najmniejszy samolot na świecie" Teatru Maska z Rzeszowa czy "35 Maja" Teatru Lalki i Aktora w Opolu.

Przedstawienie "Smoki" pokaże Wydział Lalkarski PWST w Krakowie, spektakl "Any-Body" Wydział Lalkarski Akademii Teatralnej w Warszawie, a "14 NAJ" Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Festiwal zakończy 3 czerwca spektakl dla dorosłych "Sklepy cynamonowe" Teatru Kubuś w Kielcach.

Część przedstawień weźmie udział w konkursie na najlepszy spektakl dla najmłodszych, a oceniać je będzie jury w składzie: Maria Balcerek, Marcin Brzozowski i Szymon Kazimierczak.

W niedzielę na podwórku Teatru Pinokio zaplanowano premierowy pokaz filmu "Kręcimy Bramy" zrealizowanego z dziećmi i młodzieżą z Łodzi. Opiekunami tego projektu są dyrektor "Pinokia" Konrad Dworakowski oraz operator Rafał Wróblewski. W trakcie festiwalu nie zabraknie też działań animacyjnych i edukacyjnych w łódzkich parkach, na skwerach i placach zabaw.

Spektakle prezentowane będą na scenach teatrów: Pinokio, V6, Szwalnia, Nowego, w Arterionie oraz Domku Ogrodnika w Parku Źródliska. Festiwal jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Miasta Łodzi.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KULTURA, TEATR

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Rozpocznij korzystanie